Giresun Merkez’de 173 konut satışa sunuldu

22 Ağustos 2022

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Giresun Merkez Aksu Mahallesinde inşası devam eden 173 konut kuralı satışa sunuldu.

Kent dokusunu yansıtan yöresel ve yatay mimarili konutlar
Yöresel ve yatay mimariyle inşa edilecek konutlarda dış cephede kendine özgü ahşap kaplamaları yer alıyor. Konutların 120’si 2+1 ve 53’ü 3+1 şeklinde tasarlandı.
 
Başvurular 22 – 26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak
Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 22 – 26 Ağustos tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası AŞ.’nin proje ilindeki şubeleri ve e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler.
 
Başvuru şartları
1) Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dâhilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır.
2) Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.
3) Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.
4) Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, (İl nüfusuna kayıtlı olmayan hak sahiplerinden sözleşme aşamasında adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alınacak belge istenecektir.)
Başvuru yapacak vatandaşlar, satış fiyatı ve koşulları için TC. Ziraat Bankası AŞ. Şubelerinden ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) adresinden detaylı bilgi alabilecekler.