2022 TOKİ Sosyal Konut Taksitleri Ne Kadar Olacak? TOKİ Aylık Taksitleri İle İlgili Bakan Murat Kurum'dan Önemli Açıklama!

23.08.2022

Son yılların en büyük inşaat projelerinin başında gelen TOKİ 81 ilde sosyal konut projesi için konutların aylık taksitleri hakkında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, önemli açıklamalarda bulundu. TOKİ 2022 taksit tutarlarının asgari ücretlerinin karşılayabileceği seviyede olacağını söyleyen Kurum, aylık taksit miktarının hane gelirinin %30'u geçmemesi gerektiğini de ifade etti. 2022 TOKİ aylık taksit ne kadar olacak? İşte detaylar...

2022 TOKİ Sosyal Konut Taksitleri Ne Kadar Olacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği TOKİ 81 ilde sosyal konut projesinin detayları belli oluyor. Dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olacağı 2022 TOKİ projelerinde aylık taksit tutarlarıyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalar yaptı. Aylık taksit miktarının hane gelirinin %30'unu geçmeyeceğini söyleyen Kurum, asgari ücretli vatandaşların kolaylıkla karşılayabileceği bir miktarda olacağını dile getirdi. 2022 TOKİ 81 ilde sosyal konut projesi aylık taksitleri ne kadar olacak?